• Téma týždňa: Keď sa mama usmeje

Príloha  - Zdravotné cvičenie - KLIK

Aktivita č.1 - Mamine ruky

Výkonový štandard: Aktívne a spontánne nadväzuje rečový kontakt s inými osobami- deťmi i dospelými U4

Vie vysvetliť akú rolu zohrávajú rodičia v živote človeka U3

Vystrihuje predkreslené tvary podľa obrysu U3

Motivačná časť: Ak máš doma ocka  a mamičku, sú to tvoji najlepší kamaráti. Najviac času však tráviš s mamičkou. Mamičke si rástol v brušku, mamička ťa učila rozprávať i chodiť. Mamička sa najčastejšie stará o celú rodinu.

Expozičná časť: Obrázky ti napovedia, čo mamička najčastejšie robí a aká je. Porozprávaj, aká je tvoja mamička, čo robí doma, v práci, čo má najradšej, alebo ako sa stará o teba súrodencov a ocka. A ako pomáhaš mamičke ty s ockom?

Príloha - Obrázok - KLIK

Fixačná časť: vo fixačnej časti si vyfarbi srdiečko, vystrihni ho a podaruj svojej mamičke, pretože ju ľúbiš a veľmi si vážiš, čo všetko pre teba robí.

Príloha - Srdiečko - KLIK

Aktivita č.2 - Moja rodina

Výkonový štandard: Vymenuje členov blízkej rodiny, identifikuje príbuzenské vzťahy v blízkej rodine (U4)

Opíše obsah kresby (U2)

Motivačná časť:15.mája je ďalší krásny sviatok- DEŇ RODINY. Ukážte dieťaťu fotografiu vašej rodiny, kde bolo ešte ako malé bábätko.

Expozičná časť: nechajte dieťa, aby vám porozprávalo, kto všetko žije v jeho rodine. Kto patrí do blízkej a kto do vzdialenejšej rodiny. Kde býva jeho rodina, či v meste alebo na dedine. Kde bývajú jeho starí rodičia? Ako si medzi sebou navzájom pomáhajú a ako spolu trávia voľný čas. Čo sa mu páči na jeho rodine?

Fixačná časť: vypracovávanie pracovného listu (v prílohe) - úlohou dieťaťa je nakresliť veľký obrázok jeho rodiny do domčeka.

Aktivita č.3 - Keď sa mama usmeje- kreslenie ležatej osmičky

Dnešné aktivity nájdete po kliknití na link: Pracovné listy - 06.05.2020 - KLIK

Aktivita č.4 - Počítame s mamičkou

Výkonový štandard: Vymenuje čísla od 1 do 10, tak ako idú za sebou (U4)

V obore do 10 určí počítaním po jednej počet predmetov v skupine (U4)

Motivačná časť: vyzveme dieťa, aby nám narátalo do 10. najprv môže zrátať nejaké predmety a potom spamäti.  Za správne narátanie ho pochválime J

Expozičná časť: dieťa bude s pomocou mamy dokresľovať do počtu 10 guličky/bodky lienkam. Po dokreslení sa ho vždy opýtajte, koľko guličiek dokreslilo, teda koľko bodiek lienke chýbalo do počtu 10.

Fixačná časť: vypracovávanie pracovného listu (v prílohe) s pomocou mamy.

Na záver si môžete urobiť radosť piesňou https://www.youtube.com/watch?v=Wwyjc288k7k