• STREDA  15.4. 2020

Tematický celok:  Jarné prebúdzanie

Téma týždňa:  Dotkni sa Zeme

VČIELKY

Bručia včielky v úbočí,  - beh s mávaním paží v upažení

nik ich bručať neučístoj spojný, ruky vbok, obraty trupom vpravo i vľavo

Len si bzučia, stále bzučia,  - podrepy s mávaním paží v upažení

letia kvietkom do náručia  - voľný beh s upaženými rukami v priestore, deti si vbehnú do náručia (rodičom)

AKTIVITA

Vzdelávacia oblasť : Človek a príroda – VŠ – 72 – U1 S pomocou učiteľky triedi prírodné reálie podľa kritéria, ktoré určí učiteľka.

ŽIVÁ A NEŽIVÁ PRÍRODA – deťom sa snažíme v rozhovore objasniť čo je živá a neživá príroda

Živá – človek. zvieratá, rastliny – potrebujú k životu potravu, dýchajú, rastú, pohybujú sa, rozmnožujú sa a reagujú na podnety

Neživá – horniny (kamene. skaly),  slnko, voda, vzduch, pôda – nie sú živé – nerastú

Vzdelávacia oblasť: Umenie a kultúra V.V. – VŠ – 186 – U1 Pomenuje kresbu

Pomôcky: výkres (papier), farbičky (pastelky)

Deti na základe predošlého rozhovoru nakreslia podľa vlastnej fantázie jeden obrázok na tému – živá príroda (postavu, ktorú pomenuje, zvieratko, ktoré pomenuje, alebo nejaký druh rastliny, ktorú pomenuje)  druhý obrázok nakreslí tiež podľa vlastnej fantázie na tému – neživá príroda (slnko, voda, a pod. a tiež pomenuje kresbu)

ŠTVRTOK  16.4. 2020

AHOJ  LIENOČKY

ŠIKULKA

Len čo vstanem, hopsasa – vzpor drepmo, výskok so vzpažením a poskoky na mieste

umyjem sa do pása – znázorniť špliechanie sa vodou

Šuchy ruky, krk a tvár, - umývanie tváre a krku rukami

vezmem vody za pohár. – stoj spojný, skrčiť predpažmo

Umyjem si kefkou hravo, všetky zúbky vpravo, vľavo .– znázorňovať čistenie zubov

Či je na mne dáka chyba? – obrat o 360 , ruky voľné

Celý deň som ako ryba. – drep – výskoky do stoja

AKTIVITA:

Človek a svet práce : VŠ – 146 – U1 Rozpoznáva rôzne prírodné materiály.

VŠ – 148 – U1 Všíma si vlastnosti predmetov podľa opisu učiteľky.

Zameriame sa na pozornosť detí na skúmanie vlastností rôznych predmetov a následne sa spolu s deťmi pokúsime triediť  ich podľa materiálu z ktorých sú vyrobené. Zdôvodňujeme využitie, vlastnosti, ktorými sa materiál líši. Skúmame druhy materiálov ako sú:

• Papier
          • Plasty
          • Sklo
          • Kovy
          • Textil  a pod

Na základe rozpoznávania rôznych materiálov sa snažíme viesť deti k rozvoju recyklačných spôsobilostí – k triedeniu odpadu.

Príloha - Triedenie odpadu - KLIK

AKTIVITA:

Zdravie a pohyb: VŠ – 208 – U1 Súvislou chôdzou zvládne krátku turistickú prechádzku  (každodenné vychádzky ).

VŠ – 199 – Udržiava poriadok vo svojom okolí.

Počas prechádzky do okolitej prírody si deti vezmú okrem rúška aj rukavice a odpadkové vrecko. V prípade, že cestou nájdu nejaké odpadky tak ich pozbierajú do vrecka a vyhodia do najbližšej nádoby na to určenej . Ďakujem krásne, že ste takí nápomocní a pomáhate tým našej planéte a prírode.

Prajeme krásny deň....pozdravuje vás Ivetka a Beatka

PIATOK  17.4. 2020

AHOJ LIENOČKY

OVOCIE

Čučoriedky, černice,  - poklus na mieste, sprievodné pohyby rúk

mám ich vyše čapice,  - v pokluse vzpažiť

tuto si ich majte,  - drep, dlaňami búchať pred telom na zem

čokolády dajte!  - poskoky v drepe na mieste

AKTIVITA

Umenie a kultúra : VŠ – 167 – U1 – Vyjadrí pohybom obsah a charakter piesne.

• Správne držanie tela počas tanca
          • Pohybom vyjadriť obsah piesne
          • Pieseň ,,Naša Zem je guľatá ,,

AKTIVITA

Zdravie a pohyb : VŠ – 202 – U2 – Ovláda skok z miesta znožmo, preskakuje prekážky počas behu.

,,Preskočím potôčik“

V domácom prostredí  -  na dvore urobíme menšiu bežeckú a prekážkovú dráhu, kde budú mať deti priestor na rozbeh, preskok cez rôzne prekážky. Cvičenie bude zamerané predovšetkým na:

• Skoky znožmo na mieste
          • Skoky znožmo z miesta do diaľky
          • Skoky  zo zvýšenej podložky
          • Skoky na jednej nohe
          • Preskakovanie prekážok

Na prekážkovú dráhu môžete použiť rôzne predmety a materiály, ktoré sa nachádzajú vo vašej domácnosti – pozor na bezpečnosť!

Pekný víkend prajú Ivetka a Beatka.