• Veľkonočné zvyky a obyčaje 6.4.- 8.4.2020

s kužeľkami

Rozohriatie: striedanie chôdze a behu

Dychové cvičenie: nádych nosom, výdych ústami. 3 x

1. Sed skrčmo skrížny, chrbát rovný, kužeľku uchopiť do pravej ruky, upažením vzpažiť, vymeniť kužeľku nad hlavou, s otáčaním hlavy do ľavej ruky a späť do základnej polohy. 3-5 x
          2. Sed skrčmo skrížny, kužeľka v pravej ruke, skrčiť upažmo, kužeľku položiť na rameno, úklony hlavou vpravo a späť, opakovať ľavou rukou. 3-5 x
          3. Sed rovný, upažiť, prekladať kužeľku pod pravú a ľavú nohu. 3-5 x
          4. Kľak rovný znožmý, ruky pripažené. Kužeľka na zemi, zdvíhanie a spúšťanie pliec.

3-5 x

1. Ľah na chrbát, kužeľka v oboch rukách, predpažiť, striedavé zdvíhanie nôh ku kužeľke. 3-5 x
          2. Relaxácia - handrový panáčik (uvoľnenie tela v ľahu na chrbte). 3-5 x
          3. Stoj spojný, ruky vbok, kužeľka na zemi. Poskoky striedavo na pravej a ľavej nohe okolo kužeľky. 3-5 x
          4. Stoj spojný, ruky vbok, kužeľka na zemi. Znožmé poskoky okolo kužeľky. 3-5 x
          5. Stoj spojný, kužeľka na zemi, nádych nosom, výpon, výdych ústami a späť nohami na zem. 3x

Záver: PH - Ika - tika gymnastika

PONDELOK

U2- Pozná niektoré tradičné regionálne zvyky.

U2- Pomenuje základné vlastnosti predmetov.

Motivácia: Spýtajte sa detí či Vám vedia povedať, čo je Veľká noc.

Expozičná časť: Deťom pustite prezentáciu o Veľkej noci. Postupne im vysvetlite podľa seba čo je v prezentácií na obrázkoch alebo im prečítajte z prezentácie text. Po skončení si môžete vypracovať priložený pracovný list.

Príloha - Prezentácia o Veľkej noci - KLIK

UTOROK

U2- Vyslovuje správne sykavky (s, c, z, dz, š, č, ž, dž).

U4- Kreslí grafomotorické prvky vyžadujúce pohyby dlane a prstov.

Motivácia: Deti motivujte rozhovorom o šibaní, ako to u Vás prebiehlo minulý rok. (šibať korbáčom a rozprávať popritom riekanku).

Expozičná časť: Prikladám Vám link na stránku na internete, kde si môžete vybrať podľa vlastného uváženia riekanku, básničku ktorú sa s deťmi môžete naučiť. Vašou úlohou rodičia bude, aby ste dbali na zreteľnú artikuláciu a správnu výslovnosť pri riekankách, básničkách. Po naučení sa riekanky, básničky Vám posielam pracovný list. Pred vypĺňaním pracovného listu deťom ukážete ako sa ,,šibe,, (horný oblúk). Deti si najskôr horný oblúk vyskúšajú rukou vo vzduchu a potom na pracovnom liste. Oblúky môžu kresliť viackrát za sebou a striedať farby.

(ospravedlňujem sa, že PL nie je v dobrej kvalite, ale je to fotené z pracovného zošita, čo majú deti v škôlke)

STREDA

U2- Pomocou ilustrácií reprodukuje dôležité udalosti prečítaného príbehu, sústredí sa pri tom aj na charakteristiku postáv a ich konanie  v príbehu

U2- Zvláda  hudobno-pohybové hry so spevom, dodržiava v nich jednoduché pravidlá

Motivácia: Deti motivujte rozhovorom o tom, že dnes si prečítate rozprávku Ako zajačik šibal. Spýtajte sa detí, čo si myslia, ako ten zajačik mohol šibať. Po rozhovore im poviete, že teraz si to idete prečítať a dozviete sa ako ten zajko šibal. Môžete si zaspievať pesničku o zajkovi.

Expozičná časť: Prikladám Vám text aj obrázky k rozprávke. Obrázky si môžete vytlačiť. Pri čítaní textu si môžete pomôcť s obrázkami a postupne im popri čítaní môžete ukazovať obrázky.

Príloha - obrázky - KLIK